PL EN UA
Strona Główna » Student » Akademickie Biuro Karier » Aktualności

Aktualności

Gen Europy. Od dziś czekamy na Twoje zgłoszenie! Autor: Ewa Leśniak  |  Data publikacji: 27.09.2017, 07:46  |  Aktualizacja: 27.09.2017, 07:46

Gen Europy to doskonałe miejsce do poszerzenia wiedzy o procesach, które na naszych oczach dzieją się w Unii Europejskiej i w polityce zagranicznej. Oferujemy współpracę z doświadczonymi analitykami w zróżnicowanym gronie uczestników.

Gen Europy daje szanse pogłębienia wiedzy i zdobycia praktycznych umiejętności analitycznych. To także wyjątkowa okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata polityki, kultury, mediów.

Gen Europy ma charakter kameralny. Spotkania odbywają się w godzinach popołudniowych, co dwa tygodnie w redakcji tygodnika POLITYKA.

Każde spotkanie trwa ok. 3 godzin i składa się z dwóch części:

Pierwsza część: spotkanie z osobistościami ze świata polityki, mediów i kultury.

Druga część: zespołowa pracy analityczna pod opieką merytoryczną Łukasza Lipińskiego, w-ce dyrektora PolitykiInsight, InEuropa. Efektem cyklu jest wypracowany wspólnie przez uczestników materiał analityczny, który zostanie opublikowany.

Charakterystyka kandydatów:

Gen Europy skierowany jest do osób w wieku 20-35 lat (w wyjątkowych przypadkach dopuszczamy przesunięcie wyższej i niższej granicy wieku).

Szukamy osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności analityczne, poznać ciekawych ludzi, inspirować dyskusję o przyszłości projektu europejskiego. Gen Europy skierowany jest do studentów, absolwentów, działaczy organizacji pozarządowych, think-tanków, sektora prywatnego, urzędników oraz wszystkich zainteresowanych Unią Europejską.

     Od kandydata/kandydatki oczekujemy:

  • wiedzy z obszaru polityki europejskiej i państwa
  • zainteresowania rozwijaniem umiejętności analitycznych
  • znajomości języka angielskiego
  • umiejętności pracy zespołowej

Terminy:

Seminarium „Gen Europy" odbywa się od listopada 2017 do lutego 2018 roku, co dwa tygodnie w czwartki w godzinach popołudniowych.

Spotkania odbywają się w siedzibie tygodnika POLITYKA, przy ul. Słupeckiej  w Warszawie.

Proces rekrutacji

 

  • Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową: 

 

  • Rozmowa kwalifikacyjna (ok. 15 minut) odbędzie się w połowie października w Warszawie. Czas rozmowy to 15-20 minut. Kandydaci sami pokrywają koszt dojazdów.

 Terminy spotkań Genu Europy:

9 listopada, 23 listopada, 7 grudnia, 21 grudnia, 11 stycznia, 25 stycznia, 8 lutego, 22 lutego

8 spotkań. Terminy mogą ulec nieznacznym zmianom.

Gen Europy to inicjatywa Instytutu In.Europa i tygodnika POLITYKA

Inicjatorami projektu są:

Instytut In.Europa - proeuropejska organizacja, której celem jest wprowadzanie do debaty publicznej najważniejszych tematów europejskich oraz skuteczna edukacja proeuropejska

Tygodnik POLITYKA - najdłużej wydawany tygodnik opinii na rynku polskim o niekwestionowanej pozycji lidera zarówno pod względem sprzedażowym jak i kształtowania świadomości światopoglądowej.

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!