PL EN UA
Strona Główna » Student » Klub Enigma » Aktualności

Aktualności

Piknik Rodzinny w Pruchniku z szybowcem w tle Autor: Agnieszka Mickiewicz  |  Data publikacji: 08.02.2014, 20:57  |  Aktualizacja: 08.02.2014, 21:58

....a może właśnie na pierwszym planie? Okazało się bowiem, że tuż po złożeniu szybowca Jantar Std. 3 stał się on dużą atrakcją, a wśród zainteresowanych szybowaniem znalazł się również burmistrz Pruchnika Pan Wacław Szkoła (2 od lewej na pamiątkowym zdjęciu grupowym). Kolejny wyjazd AZJ i Sekcji Lotniczej PWSW połączony z prezentacją szybowca można uznać za udany.

Tradycyjnie prezentacja wiązała się z rozdaniem 3 certyfikatów na przelot szybowcem na Lądowisku w Laszkach. Oczywiście certyfikaty otrzymały osoby, które znały odpowiedzi na pytania związane z szybownictwem.

Chętnych, by uzyskać certyfikat było wielu, ale niestety wiedza przeciętnego Polaka na temat szybownictwa jest niewielka - mało kto wie, że Polacy są najlepszymi szybownikami na świecie i że od wielu lat nikt nie może odebrać tytułu Mistrza Świata zawodnikowi Sebastianowi Kawie. Może powodem braku wiedzy w tym zakresie jest nadmierne zainteresowanie piłką nożną, w której to dziedzinie czynimy ogromny narodowy wysiłek, by osiągnąć chociaż dobry poziom.

 

Tekst: Ewelina Kasperska

Fot. Tomasz Bielański

28-33 Fot. N. Tostanowska

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!