PL EN UA
Strona Główna » Student » Koło Naukowe Młodych Dyplomatów » Aktualności

Aktualności

Wyjazd członków Koła Naukowego Młodych Dyplomatów do Warszawy (10-11 stycznia 2008 r.) Autor: Mateusz Ryś  |  Data publikacji: 04.07.2008, 10:01  |  Aktualizacja: 12.12.2010, 14:26

W dniach 10-11 stycznia br. grupa uczestników Koła Naukowego Młodych Dyplomatów odbyła wyjazd do Warszawy celem zwiedzenia:

- Sejmu i Senatu RP
- Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej
- Ośrodka Informacji ONZ

Wraz z grupą uczestniczyli również opiekun Koła dr Roman Zdybel oraz dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych dr Grzegorz Zając.

W Sejmie RP grupa uczestników spotkała się z czołowymi politykami polskiej sceny politycznej, m.in.: z p. Przemysławem Gosiewskim - b. wicepremierem, z p. Zbigniewem Ziobro - b. ministrem sprawiedliwości. W Senacie RP grupa spotkała się z wicemarszałkiem Senatu - p. Markiem Ziółkowskim.

W Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce studenci zapoznali się z funkcjonowaniem tej instytucji w Polsce, a także z ogólnymi zagadnieniami działalności Komisji Europejskiej w Brukseli. Studenci mieli możliwość zadawania pytań, na które odpowiadali wykwalifikowani pracownicy Przedstawicielstwa.

Studenci zwiedzili również Ośrodek Informacji ONZ w Polsce. Zobaczyli i usłyszeli od pracowników tego Ośrodka jak funkcjonuje ta instytucja i cała organizacja na świecie. Uzyskali również informacje o praktykach studenckich w tym ośrodku oraz o możliwości podjęcia pracy po ukończeniu studiów stosunków międzynarodowych w PWSW.

Oprócz oficjalnych spotkań, studenci zwiedzili ciekawe miejsca w Warszawie.

 

Więcej informacji i zdjęcia w GALERIA

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!