PL EN UA
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

Spotkanie informacyjne w Domu Studenta Autor: Marcin Sowiński  |  Data publikacji: 24.01.2018, 12:37  |  Aktualizacja: 24.01.2018, 13:26

Spotkanie informacyjne w Domu Studenta

Poniedziałkowy wieczór (22.01.2018) w Domu Studenta PWSW wypełniło spotkanie studentów z JM Rektorem PWSW dr. Pawłem Treflerem oraz przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Spotkanie miało charakter informacyjny, prewencyjny, a młodzież została ostrzeżona przed najczęściej popełnianymi wykroczeniami i przestępstwami. Poruszono zarówno przykłady świadomych wykroczeń jak i tych popełnianych z braku znajomości polskiego prawa. Ważnym aspektem była kwestia: jak można się zabezpieczać, żeby nie zostać ofiarą przestępczości.

Bardzo szeroko został omówiony temat zapobiegania  i zwalczania przestępstw z nienawiści. Funkcjonariusze policji przestrzegali przed używaniem i propagowaniem zakazanej polskim prawem symboliki.

Podczas spotkania omówiono także możliwość zagospodarowania wolnego czasu poprzez korzystanie z zajęć organizowanych przez uczelniany AZS. Inną alternatywą aktywności jest również współpraca z Działem Organizacji i Promocji. Oczywiście czas można zagospodarować sobie samemu, byleby tylko zawsze zgodnie z prawem.

 

tekst i zdjęcia: Tomasz Bielański

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!