PL EN UA
Strona Główna » Biblioteka » Aktualności

Aktualności

Biblioteka Uczelniana PWSW przyłączyła się do ogólnoświatowej, społecznej akcji zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie". Akcję, zainaugurowaną w 2016 roku, prowadzi Muzeum Historii Polski w Warszawie. Jak można się zaangażować? Warto przeglądnąć szuflady, szafy, piwnice, strychy... być może leżą tam rzeczy, które powinny ujrzeć światło dzienne... więcej »
11 maja, w Czytelni Głównej Biblioteki Uczelnianej PWSW, odbył się odczyt dra Tomasza Pomykacza pt. „Pułki marszowe Honvedu, węgierskie jednostki jazdy i artylerii oraz oddziały robocze w Twierdzy Przemyśl". więcej »
Zapraszamy na odczyt pt. „Pułki marszowe Honvedu, węgierskie jednostki jazdy i artylerii oraz oddziały robocze w Twierdzy Przemyśl", który odbędzie się w czwartek 11 maja 2017 r. o godzinie 17:00 w Czytelni Głównej Biblioteki Uczelnianej PWSW. więcej »
Biblioteka Uczelniana PWSW zaprasza na odczyt pt. „97 Brygada Pospolitego Ruszenia", który odbędzie się w czwartek 20 kwietnia 2017 r. o godzinie 17:00 w Czytelni Głównej Biblioteki Uczelnianej PWSW przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 1D... więcej »
To już trzecie spotkanie z dr. Tomaszem Pomykaczem w ramach cyklu prelekcji pod wspólnym tematem: „Węgrzy w Twierdzy Przemyśl. Działania wojskowe, losy żołnierzy i oficerów po upadku Twierdzy". więcej »
W dniu 15 marca 2017 r. odbyła się prelekcja pt. „5 Pułk Piechoty Honvedu", druga z cyklu „Węgrzy w Twierdzy Przemyśl. Działania bojowe, losy żołnierzy i oficerów po upadku Twierdzy". Dr Tomasz Pomykacz przedstawił działania 5 Pułku Piechoty Honvedu... więcej »
Biblioteka Uczelniana PWSW zaprasza na prelekcję pt. „5 Pułk Piechoty Honvedu", która odbędzie się w 15 marca 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Czytelni Głównej Biblioteki Uczelnianej PWSW przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 1D... więcej »
W dniu 2 marca 2017 r. odbyła się prelekcja pt. „2 Pułk Piechoty Honvedu", pierwsza z planowanego cyklu „Węgrzy w Twierdzy Przemyśl. Działania bojowe, losy żołnierzy i oficerów po upadku Twierdzy". Dr Tomasz Pomykacz przedstawił działania 2 Pułku Piechoty Honvedu (byli to żołnierze pochodzący głównie z okolic Arad w dzisiejszej Rumunii oraz Gyula na Węgrzech) w walkach we Wschodniej Galicji latem 1914 r. oraz w Twierdzy Przemyśl na przełomie 1914/1915 r... więcej »
Biblioteka Uczelniana PWSW zaprasza na cykl prelekcji pt. „Węgrzy w Twierdzy Przemyśl. Działania wojskowe, losy żołnierzy i oficerów po upadku Twierdzy". więcej »
Szkolenie online „Książki elektroniczne na platformie EBSCOhost” - czwartek 23 lutego 2017 r. godz. 14:00 więcej »
Szanowni Państwo, Biblioteka Uczelniana Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu posiada do 31 marca br. otwarty dostęp do wielodziedzinowej bazy ponad 150.000 książek elektronicznych EBSCO Academic Collection. więcej »
Serdecznie zapraszamy na II Kiermasz Książki Regionalnej. Biblioteka Uczelniana, jako jeden z wystawców, będzie reprezentowała Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Podczas kiermaszu będzie można nabyć publikacje uczelniane po atrakcyjnej cenie. Zapraszamy w dniach 1-2 grudnia 2016 r. do siedziby TPN-u. więcej »
Strona: 1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 1 z 4 - wszystkich aktualności: 45]
PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!