PL EN UA
Strona Główna » Politologia » Aktualności

Aktualności

Nagrodą jest miesięczny, płatny staż w Biurze Poselskim Elżbiety Łukacijewskiej - Posła do Parlamentu Europejskiego więcej »
Konkurs skierowany jest do uczniów klas ponadgimnazjalnych w Polsce i na Ukrainie. Główną intencją animatorów Konkursu, pozostaje chęć zainteresowania młodzieży polskiej i ukraińskiej głównymi problemami społecznymi, charakterystycznymi dla współczesnych nauk o polityce, internacjologii i socjologii oraz możliwość podniesienie kwalifikacji, istotnych w wyborze atrakcyjnego kierunku studiów więcej »
„Tożsamość multikulturowa miasta Przemyśla i specyfika wybranych mniejszości narodowych na przestrzeni dziejów” - debata w Towarzystwie Przyjaciół Nauk w Przemyślu. W dniu 15 maja 2014 roku w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu, odbyła się debata panelowa z udziałem ekspertów i uczestników polsko-amerykańskiej szkoły letniej „Polska Wielokulturowa. Współistnienie kultur polskiej i żydowskiej w XX wieku”. więcej »
W dniu 6 maja 2014 roku w siedzibie Instytutu Politologii i Polityki Regionalnej PWSW w Przemyślu, gościem piątej edycji tzw. „debat oksfordzkich” była Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska. więcej »
6 maja 2014 r. o godzinie 13.00, w budynku Kolegium Wschodniego przy ul. Tymona Terleckiego 2, w sali nr 9 (parter) więcej »
W dniu 15. 04. 2014 r. w siedzibie Instytutu Politologii i Polityki Regionalnej PWSW w Przemyślu, odbyła się czwarta edycja tzw. „debat oksfordzkich” z udziałem Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Roberta Chomy nt. „Przywództwo lokalne w warunkach nowoczesnej demokracji samorządowej. Pozycja ustrojowa i rola wójta, burmistrza, prezydenta miasta”. więcej »
W dniu 1.04.2014 roku w siedzibie Instytutu Politologii i Polityki Regionalnej PWSW w Przemyślu, odbyła się trzecia edycja tzw. „debat oksfordzkich” poświęcona problematyce - „Organizacje trzeciego sektora wyznacznikiem siły lokalnego społeczeństwa obywatelskiego”. Debata odbyła się z udziałem Pana Roberta Gawlika - Pełnomocnika Prezydenta Miasta Przemyśla ds. Organizacji Pozarządowych oraz zróżnicowanego audytorium uczestników tj.: przedstawicieli środowiska studenckiego PWSW, jak również młodzieży IV Liceum Ogólnokształcącego im. J. Groszkowskiego w Przemyślu. więcej »
Publikacja odzwierciedla poszczególne etapy realizacji projektu „szkoły letniej” pt.: „Polska Wielokulturowa. Współistnienie kultur polskiej i żydowskiej w XX wieku” opracowanego przez Instytut Politologii i Polityki Regionalnej Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu we współpracy z Daemen College w Buffalo i Towarzystwem Przyjaciół Nauk w Przemyślu, który uzyskał dofinansowanie Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2013”. więcej »
Strona: 1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 1 z 4 - wszystkich aktualności: 41]
PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!