PL EN UA
Strona Główna » Biblioteka » Czytelnia on-line

Czytelnia on-line

Czytelnia on-line: (wybór legalnych źródeł darmowych e-booków) 

 

 

Źródła polskie 

 

 

Wolne Lektury: http://wolnelektury.pl

Wolne Lektury to biblioteka cyfrowa będąca projektem prowadzonym przez Fundację Nowoczesna Polska. Reprodukcje cyfrowe wykonane są przez Bibliotekę Narodową i Bibliotekę Śląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN i BŚ. W większości zasób WL stanowią lektury szkolne. Książki udostępniane są w kilku formatach, w tym niektóre w mp3 (do odsłuchania).

 

Federacja Bibliotek Cyfrowych: http://fbc.pionier.net.pl        

            Sieć rozproszonych bibliotek cyfrowych i repozytoriów w Polsce. Korzystając z zamieszczonej na stronie wyszukiwarki, istnieje możliwość przeszukiwania zasobów 60 bibliotek cyfrowych tworzonych przez biblioteki, uczelnie, archiwa, muzea i ośrodki badawcze. Serwis FBC utrzymywany jest przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN, a za jego rozwój odpowiada Zespół Bibliotek Cyfrowych PCSS. 

 

Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona: http://polona.pl        

            Biblioteka cyfrowa oferująca zdigitalizowane teksty literackie, naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, fotografie i inne dokumenty, których oryginały znajdują się w Bibliotece Narodowej. 

 

Otwórz Książkę: http://otworzksiazke.pl        

            Cyfrowa kolekcja współczesnych książek naukowych – przede wszystkim tych, do których dostęp jest utrudniony, np. przez brak dostępności na rynku w formie drukowanej. Książki udostępniane są publicznie przez autorów – polskich naukowców. Zasób kolekcji obejmuje kilkadziesiąt książek z zakresu historii, kulturoznawstwa, socjologii i zarządzania. 

 

Darmowe książki w sklepie cyfrowaszafa.pl: http://www.cyfrowaszafa.pl/bezplatne-c-15_17.html           

             Zbiór darmowych e-booków dostępnych w sklepie internetowym cyfrowaszafa.pl. Znajdują się tam książki należące do klasyki literatury polskiej i swiatowej. 

 

Polskie książki w Feedbooks.com: http://www.feedsbooks.com/list/1915        

          Lista darmowych polskich e-booków dostępnych w serwisie Feedsbooks.com. W serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana przez autorów książek.    

         

Czasopismo Bezpieczeństwo i Technika Pożarnicza: www.cnbop.pl/czytelnia

Kwartalnik wydawany przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego w Józefowie.

  

 

 

 

Źródła zagraniczne 

 

 

Europeana: http://europeana.eu

         Jedna z największych kolekcji e-książek oraz innych cyfrowych materiałów pochodzących z europejskich bibliotek, muzeów, archiwów. Wśród zasobów można znaleźć między innymi pamiętniki, czasopisma, listy oraz książki z całej Europy.

 

 Project Gutenberg: http://gutenberg.org

         Zbiór darmowych, kompletnych e-booków. Znajdują się tu ksiązki nieobjęte prawami autorskimi, a także materiały, których autorzy wyrazili zgodę na publikację.

 

 Książki w Feedbooks.com: http://www.feedsbooks.com/publicdomain

         W serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana przez autorów książek. 

 

Google Books: http://books.google.com/books           

            Projekt firmy Gogle, skupiający się na gromadzeniu książek i czasopism w formie cyfrowej. Na stronie udostępniony jest wygodny czytnik, umożliwiający przeglądanie książek w przeglądarce. Niektóre materiały dostępne są do ściągnięcia w formie pliku PDF. 

 

Open Library: http://openlibrary.org/           

            Internetowy katalog książek oraz e-ksiązek. Strona zawiera informacje o ich lokalizacji w bibliotekach (głównie amerykańskich), a oprócz tego umożliwia przeglądanie, pobieranie i czytanie e-booków.  

 

 

Czytnik plików Pub on-line: http://magicscroll.net (nie wymaga instalacji).

Do odczytywania plików DjVu można pobrać program lub wtyczkę ze strony: http://djvu.pl/   http://dir.icm.edu.pl/pl/

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!