PL EN UA
Strona Główna » Stosunki międzynarodowe » Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych » Edycja I 2007/2008

Edycja I 2007/2008

I edycja 2007/2008 Konkursu na "Esej w zakresie stosunków


międzynarodowych" zakończona. Laureaci wyłonieni.


Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujących uczniów:


  • I miejsce - Andrzej Zdunek, ucznia klasy IIIa z Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Horodelskiej w Horodle, za pracę pt.: "Unia Europejska współcześnie - czy konieczna jest reforma?" (temat 1).
  • II miejsce - Justyna Marcinkowska, uczennica klasy IIIa z II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, za pracę pt.: "Terroryzm jako jeden z problemów globalnych współczesnego świata i możliwości jego rozwiązania" (temat 2).
  • III miejsce - Dominika Świąder, uczennica klasy IIIe z Zespołu Szkół Budowlanych o Ogólnokształcących w Biłgoraju, za pracę pt: "Głód jako najtragiczniejszy z globalnych problemów współczesnego świata" (temat 2).

Nauczyciele prowadzący laureatów to:

  • Pan Arnold Bogowski - za przygotowanie Andrzeja Zdunek (Liceum Ogólnokształcące im. Unii Horodelskiej - Horodło).
  • Pani Marta Szerszeń - za przygotowanie Justyny Marcinkowskiej (II Liceum Ogólnokształcące - Sanok).
  • Pan Tomasz Karolczak - za przygotowanie Dominiki Świąder (Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących - Biłgoraj).

Nauczycielom wyłonionych laureatów składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.


Prace laureatów I oraz II miejsca


W dniu 29 lutego br. odbyła się w Instytucie Stosunków Międzynarodowych PWSW w Przemyślu uroczystość wręczenia nagród w Konkursie na "Esej w zakresie stosunków międzynarodowych" edycja 2007/2008.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Dr Grzegorz Zając.

Obecni byli również prorektor Uczelni prof. dr hab. Zdzisław Budzyński, kanclerz Uczelni dr Jan Musiał oraz członkowie Komisji konkursowej: prof. dr hab. Piotr Franaszek, prof. dr hab. Jarosław Moklak, dr Roman Zdybel. Dyrektor Zając podkreślił, że "jest to szczególny dzień i ważne wydarzenie w rozwoju Uczelni, a także w życiu zwycięzców w konkursie". "Instytut Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu po raz pierwszy zorganizował konkurs skierowany do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych związany tematycznie z charakterem kierunku studiów realizowanego w Instytucie, czyli stosunków międzynarodowych" - stwierdził dr Zając.

Dr Zając podkreślił, że "Stosunki międzynarodowe to interesujący i atrakcyjny kierunek studiów. Są to interdyscyplinarne studia, które wyposażają studenta w rozległą wiedzę w zakresu ekonomii, prawa, i nauk humanistycznych. To studia dla ludzi chcących poznawać świat - takich jak Wy, drodzy laureaci. Wierzę, że również i wśród Waszych znajomych, kolegów i koleżanek, są takie osoby. Wszystkich zapraszamy do Naszej Uczelni".

Na zakończenie Dr Zając złożył wszystkim uczestnikom konkursu, także tym, którzy nie zostali laureatami, gorące podziękowania za to, że "włożyli wiele wysiłku i poświęcili swój wolny czas w celu napisania poważnego eseju".

W imieniu rektora PWSW prof. dr hab. Jana Drausa nagrody wręczył prorektor PWSW prof. dr hab. Zdzisław Budzyński.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez Instytut Stosunków Międzynarodowych.


GALERIA ZDJĘĆ


W związku z dużym zainteresowaniem konkursem ze strony uczniów w przyszłym roku akademickim 2008/2009 planowana jest II edycja konkursu.

Więcej informacji już we wrześniu br.

Zachęcamy do wzięcia w nim udziału.

 

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!