PL EN UA
Strona Główna » Mechatronika » Informacje

Informacje

informacje_mechatronika.jpg


   Studia trwają 3,5 roku i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera. Studiując na kierunku Mechatronika będziesz zdobywał wiedzę z różnych dziedzin: mechaniki, automatyki, informatyki i elektroniki - fundamentów MECHATRONIKI, a także z innych obszarów nauki. Będziesz mógł pogłębiać swoją wiedzę na specjalizacjach takich jak projektowanie systemów mechatronicznych lub mechatronika samochodowa. Spędzisz wiele czasu w salach wykładowych, laboratoriach i pracowniach. Poznasz nowych kolegów i przyjaciół. Będziecie mogli spędzać razem wolny czas w uczelnianym klubie studenckim, kole naukowym lub uczelnianym klubie sportowym.
Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oferuje szeroki wachlarz stypendiów naukowych i socjalnych.

Mechatronika jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się współczesnych dziedzin nauki i techniki istniejących na styku pięciu innych dziedzin wiedzy: mechaniki, elektroniki, informatyki, automatyki i robotyki. Jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin techniki i nauki.

Absolwentów mechatroniki cechuje bardzo wszechstronne wykształcenie. Podczas studiów rozwijają oni umiejętność systemowego myślenia, łączenia abstrakcji i konkretów, formułowania i rozwiązywania problemów. Absolwenci posiadają umiejętności posługiwania się zaawansowaną wiedzą z zakresu mechaniki, budowy i eksploatacji maszyn oraz elektroniki, informatyki i teorii sterowania - niezbędną do projektowania i konstruowania specjalistycznych maszyn i urządzeń.

Dlatego też przyszli inżynierowie (bądź magistrzy) mechatroniki są bardzo poszukiwani na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Absolwenci mogą występować w rolach: inżynierów konstruktorów i technologów montażu w przemyśle wytwarzającym układy mechatroniczne: elektromaszynowym, motoryzacyjnym, sprzętu gospodarstwa domowego, lotniczym, obrabiarkowym. Nowoczesne technologie zapewniają rozwój wielu dziedzin nauki.

 

Inżynierowie tej specjalności znajdą zatrudnienie zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

 

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!