PL EN UA
Strona Główna » Uczelnia » Współpraca

Współpraca

Współpraca z Uniwersytetami

Współpraca nad wnioskami o otwarcie uczelni (jej trzech specjalności) ze środowiskami naukowymi Krakowa, Lublina i Rzeszowa, a następnie trwała obecność nauczycieli akademickich z tych środowisk w powstałej w 2001 roku Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Przemyślu - w naturalny sposób sprzyjała nawiązaniu współpracy instytucjonalnej między PWSZ a tamtejszymi uczelniami akademickimi.

20 czerwca 2003 na mocy uchwał Senatu PWSZ zawarto kolejno: "Porozumienie" z Uniwersytetem Jagiellońskim. Dziś przedstawicielem UJ w Senacie i Konwencie PWSW jest prof. dr hab. Andrzej Chwalba.

"Umowę o współdziałaniu" z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Rektor prof. dr hab. Marian Harasimiuk wyznaczył swojego przedstawiciela do ciał kolegialnych uczelni w osobie prof. dr hab. Krzysztofa Stępnika. Przedstawicielem UMCS w Senacie PWSW jest dziś prof. dr hab. Jerzy Bartmiński.

12 sierpnia 2002 roku przemyska PWSZ zawarła "Porozumienie o współpracy" z Uniwersytetem Rzeszowskim. Jego ówczesny rektor prof. dr hab. Tadeusz Lulek wyznaczył na tej podstawie do Senatu i Konwentu naszej uczelni swego przedstawiciela w osobie prof. UR dr hab. Adama Czudeca, ówczesnego prorektora UR.

Uczelnia współpracuje także z Politechniką Rzeszowską.

 

 

Partnerzy

12 marca 2009 r. w murach uczelni zebrało się wielu wybitnych gości, przedstawicieli różnych środowisk, wśród nich m.in. Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy, Ryszard Terlecki i Piotr Tomański - posłowie na Sejm RP, Marek Rząsa - przewodniczący Rady Miejskiej Przemyśla, Włodzimierz Rudolf - prezes Radia Rzeszów S.A., płk Dominik Tracz - komendant Bieszczadzkiego Odzdziału Straży Granicznej w Przemyślu, Piotr Daniel - dyrektor Izby Celnej w Przemyślu oraz władze i pracownicy PWSW. W obecności których zostało podpisane porozumienie o współpracy między Fundacją Instytut Studiów Wschodnich a Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

 

 

Partnerem Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu został portal

http://www.ouczelniach.pl/

 

logo_250x125.gif

   

Przekazanie społeczeństwu w przystępny sposób informacji o uczelniach i studiach od dawna był trudny, tym bardziej, że obecnie w naszym kraju mamy ok. 500 uczelni. Dlatego idea stworzenia miejsca, w którym każdy będzie mógł wypowiedzieć się o uczelni wydaje się trafny, dlatego że pomaga w wyborze - twierdzą psychologowie. Od połowy 2009 roku funkcjonuje portal oUczelniach.pl, gdzie przyszli żacy znajdą wiele ciekawych informacji.

Portal ten gromadzi informacje pomocne przyszłym studentom w podjęciu decyzji o studiowaniu. Jesteśmy zespołem ludzi z pasją - skupionych wokół studiów i życia akademickiego poprzez najnowocześniejsze medium jakim jest internet. Wsłuchując się w głos młodych - i będąc kiedyś w podobnej sytuacji - postanowiliśmy stworzyć właśnie taki portal jak nasz - mówi Piotr Marchewka - specjalista ds. marketingu portalu oUczelniach.pl.
Za pośrednictwem naszego portalu chcielibyśmy także pomagać tym, którzy mogą pochwalić się swoim talentem i dokonaniami - niekoniecznie komercyjnymi, ale mogącymi wnieść zastrzyk nowej energii do mediów - dodaje.
Uczelnie to rozbudowane organizmy: dydaktyka, e-learning, administracja, e-biblioteka... każdy z nich jest ważny i każdy jest składową ostatecznej oceny uczelni. A ostateczna ocena uczelni - może być bezcenną wskazówką dla innych. Każdy z nas chciałby studiować w ramach swoich możliwości finansowych w jak najlepszych warunkach, na renomowanej uczelni, by po ukończeniu studiów móc ubiegać się o dobrą pracę.
Główna misja portalu to dwa działy: ‘Uczelnie w Polsce' oraz ‘Kierunku Studiów'. Każdy przyszły student może tam zadać frapujące go pytania, natomiast obecni studenci bądź absolwenci mogą udzielić mu odpowiedzi. Budujemy wówczas pewnego rodzaju "pomost" - element łączący rekruta, studenta, a także wykładowcę. Bardzo istotnym elementem portalu jest sekcja ‘Praca i Kariera' gdzie każdy może zapytać o staż, praktyki, szkolenia, prace wakacyjną, czy wreszcie - upragnioną pracę po studiach - wyjaśnia Marchewka.
Kilka prestiżowych uczelni już zadeklarowało swoje wsparcie i pomoc w rozwoju tego niewątpliwie interesującego projektu. Mamy nadzieję, że portal pomoże każdemu młodemu człowiekowi we właściwym wyborze kolejnego etapu ścieżki zawodowej - podkreślają przedstawiciele uczelni.

Zapraszamy więc i polecamy nie tylko studentom, ale i licealistom do zaglądnięcia na stronę i uczenia się już, ale... na cudzych błędach, nie swoich.
Więcej na
http://ouczelniach.pl/

 

 

Już od kilku sezonów z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu współpracują Perfumerie Douglas.

 

douglas 2015_1.jpg

 

 

W ramach podjętej współpracy są one sponsorem licznych imprez takich jak Miss Maturzystek 2011, Miss PWSW, czy Dzień Nauki, organizowanych przez naszą uczelnię.

Douglas wykonuje makijaże dla uczestniczek konkursów oraz przekazuje nagrody rzeczowe w postaci kosmetyków do pielęgnacji i makijażu oraz wód toaletowych, które następnie wykorzystywane są jako nagrody dla uczestników wyżej wspominanych imprez.

 

Douglas to sieć ponad 1000 luksusowych perfumerii, obecna w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Perfumerie Douglas oferują szeroki wybór światowych oraz krajowych kosmetyków pielęgnacyjnych, jak również kosmetyków do makijażu i zapachów. W Perfumeriach Douglas zarówno w Polsce jak i na całym świecie każdy może liczyć na profesjonalną obsługę oraz bezpłatne porady kosmetyczne i makijażowe, udzielane przez doskonale wyszkolony w tym celu personel. Stali klienci Perfumerii Douglas są zawsze na bieżąco informowani o nowościach i wyjątkowych wydarzeniach w branży kosmetycznej.

 

http://www.galeriasanowa.pl/pl/uroda-douglas

 

Od kilku lat z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejksa współptacuje sieć FOTO DALUX

 

 

Firma Foto Dalux dwukrotnie zwycięzyła jako najlepsza firma w sieci Konica Minolta w Polsce.

 

Właścicielem sieci Salonów Foto Dalux jest Ludwik Biernacki, fotograf z 30 letnim doswiadczeniem. Autor wielu wystaw fotograficznych obejmujących fotografie od Alaski po Australię. Był uczniem Marii Dziewulskiej, jednej z najsłynniejszych charakteryzatorek zarówno w Polsce, jak i na świacie - w Międzynarodowej Szkole Charakteryzacji Marii Dziewulskiej

 

Foto Dalux posiada najnowsze technologie do wykonania foto książek metodą fotograficzną i poligraficzną najlepszych, swiatowych firm: NORTITSU 2303 i  XEROX 700 DCP

 

Foto Dalux współpracuje z naszą uczelnią przy realizacji takich imprez jak: Miss Studentek 2010, Miss Maturzystek 2011, Miss Maturzystek 2012 oraz prowadzi warsztaty dla fotografów i studentów (Dzień Wykładów Otwartych PWSW).

fotoDALUX

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!